SON DAKİKA

Başkan Karagözoğlu’ndan “Siber Zorba Olma” Vurgusu

Başkan Karagözoğlu’ndan “Siber Zorba Olma” Vurgusu
373
23 Mayıs 2019 - 7:45

Başkan Karagözoğlu’ndan “Siber Zorba Olma” Vurgusu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ev sahipliğinde, Samsung sponsorluğunda düzenlenen iftar programına lise öğrencileri katıldı.

Programın açılışında konuşan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, teknolojinin geldiği noktadan, Samsung’un çalışmalarından ve Samsung Electronics ile BTK’nın ortaklaşa düzenlediği “Siber Zorba Olma” projesinden bahsetti.

Dünyanın önde gelen markalarının Güney Kore’de kurulduğuna dikkat çeken Karagözoğlu, “Bildiğiniz üzere Samsung; elektronik, finans, sigorta gibi farklı alanlarda üretim yapıyor. Sadece kâr ve paydaş değerlerini en üst düzeye çıkararak ekonomik değerler oluşturmakla kalmıyor, tüm bunların yanı sıra, insanı merkeze alan, topluma katkı sağlayan ve çevreyi koruma amacı güden ilkelerle çalışmalarını şekillendiriyor. Samsung, yenilikçi ürün ve hizmetler sunma noktasında da büyük bir sorumluluk üstleniyor. Biz de Kurum olarak Samsung’un çalışmalarını yakından takip ediyor ve övgü ile bahsediyoruz” diye konuştu.

Karagözoğlu, teknoloji alanında yaşanan değişimlerin en çok mesleki anlamda değişikliklere yol açtığına değindi. Teknolojiye olan ilginin artması sonucu bu alanda yapılan çalışmalara ağırlık verdiklerini vurgulayan Karagözoğlu, gençlerin çok daha güzel projelere imza atacaklarına olan inancını dile getirdi.

Başkan Karagözoğlu, Samsung Electronics ve BTK’nın işbirliği ile hayata geçirilen “Siber Zorba Olma” projesi ile ilgili de konuştu. İnternetteki risklerin ve siber zorbalık sebebiyle yaşanan olumsuzlukların en aza indirilmesi noktasında, özellikle çocukların hayatına dokunan olumlu her çalışmaya BTK olarak destek vereceklerinin altını çizen Karagözoğlu, yapılan bu çalışmanın siber zorbalık önemli bir fakındalık oluşturduğunu belirterek konuşmasını noktaladı.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.