SON DAKİKA

‘Altay’ tankında ASELSAN sistemleri kullanılacak

‘Altay’ tankında ASELSAN sistemleri kullanılacak
171
01 Mayıs 2019 - 19:23

‘Altay’ tankında ASELSAN sistemleri kullanılacak

TÜRKİYE’nin milli ana muharebe tankı Altay’da yer alacak sistemlerin ASELSAN tarafından sağlanmasına yönelik şirket ile BMC arasında, ‘Altay Seri Üretim Projesi Alt Sistemler Sözleşmesi’ imzalandı.

IDEF 2019 Savunma Sanayi Fuarı BMC standında yapılan törene; Savunma Sanayii Başkanı  İsmail Demir, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün ve diğer ana alt yüklenici firmaların yöneticileri katıldı. İki şirket arasında Altay tanklarında yer alacak sistemlerin ASELSAN tarafından sağlanmasına yönelik sözleşme imzalandı.

Altay Seri Üretim Projesi kapsamındaki ASELSAN teslimatlarının sözleşme toplam bedeli 840 milyon 986 bin 250 euro oldu. Sözleşme kapsamında; Altay tanklarında yer alacak tank atış kontrol, tank komuta kontrol muhabere ve bilgi, uzaktan komutalı silah, akkor aktif koruma, tank sürücü görüş, tank lazer uyarı, muharebe sahası tanıma tanıtma ile yakın mesafe gözetleme sistemlerinin kullanıcı ve bakım eğitimlerinin verilmesi amacıyla oluşturulacak araçlara yönelik ürünler teslim edilecek. Altay projesinde edinilen kazanımlar ile ASELSAN, dünya genelinde ana muharebe tanklarına yönelik tüm görev donanımları ve yazılımlarını kendi imkanları ile yerli ve milli olarak geliştiren ve tanklar üzerine entegre edebilen tek firma konumuna geldi.

Altay tanklarında yer alacak ASELSAN sistemleri şu şekilde: “Tank Atış Kontrol Sistemi, Tank Komuta Kontrol Muhabere ve Bilgi Sistemi, Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, AKKOR Aktif Koruma Sistemi, Tank Sürücü Görüş Sistemi, Tank Lazer Uyarı Sistemi, Muharebe Sahası Tanıma Tanıtma Sistemi, Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi.”


ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.