SON DAKİKA

ABD’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜLER…

ABD’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜLER…
367
27 Mayıs 2019 - 17:34

BAKAN VARANK, ABD’DEN ÖDÜLLE DÖNEN LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank:
Türkiye’de özellikle bilimsel ve teknoloji temelli işlerde müthiş bir potansiyel var. Bizim insanımızın kodlarına, bilimsel bilgiyi pratiklikle bir araya getirme işlenmiş
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’de özellikle bilimsel ve teknoloji temelli işlerde iyi bir potansiyel olduğunu belirterek, “Bizim insanımızın kodlarına, bilimsel bilgiyi pratiklikle bir araya getirme işlenmiş.” dedi.

Varank, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde bu yıl ABD’nin Phoenix kentinde düzenlenen International Science and Engineering Fair (INTEL ISEF) proje yarışmasına Türkiye adına katılım sağlayan ve ödül alan 5 öğrenciyi, aileleri ile birlikte kabul etti. Varank, öğrencilerle tanışmasının ardından onlarla projelerine ilişkin bir süre sohbet etti.
Etkinlikte konuşan Varank, gençlerin bu alanlarla ilgili olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Türkiye’de özellikle bilimsel ve teknoloji temelli işlerde iyi bir potansiyel var. Bizim insanımızın kodlarına, bilimsel bilgiyi pratiklikle bir araya getirme işlenmiş. Gençlerimiz çok başarılılar.” ifadelerini kullandı.

Ortaokul başlangıç, lise başlangıç seviyesindeki öğrencilere 81 ilde 100 DENEYAP teknoloji atölyeleri kuracaklarının bilgisini veren Varank, burada geleceğin teknolojileri ile ilgili eğitimler vereceklerini söyledi.

Etkinliğin ardından Bakan Varank, öğrencilerle fotoğraf çekildi.

INTEL ISEF PROJE YARIŞMASI

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na başvuru yapan ve ön değerlendirme, bölge sergisi değerlendirmesi ile son olarak final sergisine katılarak derece alan proje sahibi öğrenciler arasından ilgili jüri tarafından belirlenen 8 projenin sahibi öğrencilerle 2000 yılından bu yana her yıl INTEL ISEF (International Science and Engineering Fair) proje yarışmasına katılım sağlanıyor.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.