SON DAKİKA

ARTIK E-DEVLET’TEN YAPILABİLECEK…

ARTIK E-DEVLET’TEN YAPILABİLECEK…
214
13 Nisan 2019 - 14:09


ARTIK E-DEVLET’TEN YAPILABİLECEK…

Bundan sonra E-Devlet üzerinden mobil abonelik sözleşmesi yapılabilecek. Bu sayede iş ve kağıt tasarrufu güvenliğin arttırılması, bürokrasinin azaltılarak abonelik işlemlerinin daha hızlı yapılmasına imkan sağlanacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, milyonlarca insanın uzun süredir beklediği yeni sistemin müjdesini verdi. “ Teknolojik gelişmelerin vatandaşlara sağlayacağı kolaylıklar ve sektör temsilcilerinin talepleri dikkate alınarak elektronik haberleşmeye ilişkin abonelik sözleşmeleri, artık E-Devlet üzerinden yapılabilecek. Vatandaşlarımıza artık bayilere gitmeden internete ulaşabilecekleri her noktadan ve her saatte mobil abonelik sözleşmesi yapma fırsatı sunuldu. Böylece sözleşme kurulma süreçlerinde kağıt israfının önlenmesi, güvenliğin arttırılması, bürokrasinin azaltılarak abonelik işlemlerinin daha hızlı yapılmasına imkan sağlanacak.” açıklamasını yaptı..

Açıklamalarına davam eden Bakan Turhan, yeni sistem hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Vatandaşlarımıza artık bayilere gitmeden internete ulaşabilecekleri her noktadan ve her saatte mobil abonelik sözleşmesi yapma fırsatı sunuldu. Böylece sözleşme kurulma süreçlerinde kağıt israfının önlenmesi, güvenliğin artırılması, bürokrasinin azaltılarak abonelik işlemlerinin daha hızlı yapılmasına imkan sağlanacak.”
Bayilere gidip, uzun evrak işlerinin ardından alınabilen mobil abonelik sözleşmeleri, bundan sonra E-Devlet üzerinden basit birkaç adımla gerçekleştirilebilecek. E-Devlet’te olan bilgilerinizi kullanarak, sözleşmeyi çok daha hızlı ve hatasız hazırlayacak yeni sistem, hem vatandaşa hem de mobil operatörlere kolaylık sağlayacak gibi görünüyor. Abonelik sözleşmesini bayilerden almak isteyenler için de eski süreç şu an için devam ediyor. Eğer E-Devlet üzerinden işlem yapmak istemiyorsanız, ilgili bayiye gidip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz”ifadelerini kullandı.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.