SON DAKİKA

Bakan Varank Yerli Teknoloji Üreticilerini Ziyaret Etti

Bakan Varank Yerli Teknoloji Üreticilerini Ziyaret Etti
330
24 Ocak 2020 - 12:00

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul’da yazılımdan motor üretimine farklı sektörlerde yerli teknoloji üretimi yapan çok sayıda firmaya ziyaret gerçekleştirdi.

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nin içerisinde yer alan Boğaziçi Üniversitesi’nin  BÜDOTEK Teknopark’ında incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yazılım, lojistik, kimya teknolojileri gibi çeşitli alanlarda üretim yapan C/S Enformasyon, Netoloji, Ekol ve Anker Kimya firmalarını ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan ve BÜDOTEK Teknopark Genel Müdürü Bülent Üner de eşlik etti. Şirket sahipleri ve çalışanlarıyla sohbet eden Varank, şirketlerin faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı. Varank, BÜDOTEK Teknopark’ta otonom toplu taşıma aracı yazılımıyla ilgili çalışmalar yapan Adastec firmasının otonom hale getirdiği aracı da inceledi.

Teknopark ziyaretinin ardından Varank, Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ve 60 yıldır elektrik motoru üretimi yapan GAMAK firmasının fabrikasını ziyaret ederek motor üretim safhalarıyla ilgili bilgi aldı.

 

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.