SON DAKİKA

Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi

Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi
477
25 Aralık 2019 - 21:13

Atatürk’ün Ankara’ya gelişini kutlamak adına 26 Aralık’ta (yarın) Çalıkuşları Platformu ve Ankara Kulübü katkılarıyla hazırlanan programa konuşmacı olarak Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi & İnternet Medya Bilişim Federasyon Başkanı Dr. Süleyman BASA, Başkent Ankara Meclis Başkanı Nevzat CEYLAN ve Araştırmacı Yazar Orhan KARAVELİ katılacak.

100 yıl önce ATATÜRK Ankara’ya gelmişti 27 Aralık’ta ve Ankara ATATÜRK’Ü bağrına basmıştı.

Kurtuluş mücadelemizin 100.yılındayız. Onurluyuz-güçlüyüz. Geçmiş ders aslında ibret alırsak. Aynı şekilde kıstırılmış değil miyiz 1919’dan bir asır sonrasında. Akdeniz,Ege denizi ve adaları,Kanal İstanbul,Suriye,göçmenler ve getirdikleri vs. vs o kadar çok ki düşünülmesi gerekenler.

Biz Aralık 1919 tarihini hatırlamak ve yaşamak için,Cumhuriyetin ilk dönemlerinden itibaren Cumhuriyeti yaşayan;Atatürk’ün saçlarını okşadığı Araştırmacı yazar Sayın Orhan KARAVELI’ yi davet ettik 26-27 Aralık’ta doğduğu memleketi Ankara’ya.

Yarınki programımız Ankara Kulübü Derneği işbirliği ile ve Kent Konseyi desteği ile Ankara Kulübü Derneği’nin Yenimahalle’deki Ankara Konağı’nda gerçekleştirilecektir.Ankara Kulübüne ev sahiplikleri nedeni ile teşekkürü borç bilirim.

Kent Konseyi yürütme kurulu Üyesi Sayın Dr.Süleyman Basa’nın açış konuşmasını yapacağı etkinlikte:
Başkent Ankara Meclisi Başkanı ve Ankara Milletvekili Sayın Nevzat CEYLAN ve Araştırmacı yazar Sayın Orhan KARAVELİ 1919 Ankara’sı ve ATATÜRK’Ü anlatacaklardır.

Yarın saat 14.00’de başlayacak bu etkinlik öncesinde ;
Saat 11.00’de Sayın Orhan KARAVELİ başkanlığında,ANITKABİR RESMİ ZİYARETİ ile ATAMIZI ziyaret edeceğiz.

Katılımınız bize güç verecektir.

Çalıkuşları Derneği Başkanı
Av.Tülay Bekar

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.