SON DAKİKA

Ankara Kalkınma Ajansı ATO Congresium’ da

Ankara Kalkınma Ajansı ATO Congresium’ da
322
19 Eylül 2019 - 19:18

2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi ATO Congresium’ da kapılarını açtı. 21 Eylül’e kadar devam edecek programda Ankara Kalkınma Ajansı da Ankara’nın coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtılacağı standıyla yerini aldı.

Zirvede T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, T.C Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, T.C Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile T.C. Cumhurbaşkanı Eşi Emine Erdoğan açılış konuşması yaptı. Ankara Milletvekili Av.Zeynep Yıldız, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Çubuk Belediye Başkanı Av.Baki Demirbaş’ın ziyaret ettiği standımızda Ankara’ya ait Ankara Tiftiği, İpek İğne Oyası, Nallıhan Örtmesi, Tiftik Keçe, Agat Taşı, Çubuk Turşusu ve Beypazarı Kurusu gibi coğrafi işaretli ürünler yer alıyor.Sergilenecek ürünler, Angora Mohair, Nal-etik, Han-ipek, Akeka gibi kuruluş ve kooperatiflerce temsil edilecek.

Coğrafi işaretler konusunda ülkemizdeki en kapsamlı organizasyon olan ve üç gün sürecek 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nin katılımcılara coğrafi işaretler alanında daha fazla bilgi ve deneyim edinme, son gelişmeleri anlama, network ve ticari ilişkiler geliştirme gibi çok yönü avantajlar sağlaması bekleniyor. Türkiye coğrafyasına ait ürünlerin bir markaya dönüşmesine katkı sağlayarak ülkemizin coğrafi işaretli ürün potansiyelini harekete geçirmek ve bu yolla büyüyen uluslararası ticaretten yararlanmasına ve kırsal kalkınma hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacı taşıyan Zirve; Konferans Programı, Eğitim Kampları, Coğrafi İşaretler Fuarı, B2B toplantıları (ikili iş görüşmeleri) ve daha birçok etkinliği bünyesinde barındırıyor.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.