SON DAKİKA

TOBB 75. Genel Kurulu Tamamlandı, Hisarcıklıoğlu: Birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi

TOBB 75. Genel Kurulu Tamamlandı, Hisarcıklıoğlu: Birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi
303
02 Mayıs 2019 - 18:50

TOBB 75. Genel Kurulu Tamamlandı, Hisarcıklıoğlu: Birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75’inci Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel Kurula, Ankara Ticaret Borsası (ATB) Meclis Başkanı İbrahim Öztürk, ATB Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz, ATB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şemsettin Aktuğlu, ATB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Kemal Coşgun, ATB Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Başar, Hasan Ersan, Şakir Çetin, Mustafa Altınışık, ATB Meclis Üyeleri ve TOBB Genel Kurul Delegeleri Yahya Şahin, Fetullah Şevgin, Celal Yıldırım, Adem Uyanık, Abdülhüda Kılıç, Musa Şansever, Mustafa Göğebakan Cengiz Karstarlı, Genel Sekreter Eyüp Şenol Ömeroğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Gül Kara katıldı.

TOBB 75. Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi’ temasına vurgu yaparak, iş dünyasının önümüzdeki süreçte gündemin ekonomi olmasını istediğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın icracı ve reformcu iş yapma tarzıyla ekonomide yeniden atılıma geçeceğimize inanıyoruz. Hiçbir engel, aşamayacağımız kadar büyük, hiçbir duvar yıkamayacağımız kadar güçlü değil. Gün, elbirliğiyle ayağa kalkıp koşma günü” ifadesini kullandı.

Yaklaşık 1 senedir genel ve mahalli seçimlerle devam eden seçim sürecinin geride kaldığını hatırlatan TOBB Başkanı, “Önümüzde 4 yıllık seçimsiz bir dönem var. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli, kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz. İstikrar sürsün, Türkiye reformlarla büyüsün” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan çiftçiye müjde:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada, çiftçiye müjde vererek, hububat alım fiyatlarını açıkladı. Erdoğan ton başına bin 50 liradan alınan ekmeklik buğday fiyatının bu yıl yüzde 29 artışla bin 350 lira olduğunu söyledi.

Kaliteli buğdayın yüzde 4 primle ton başına bin 400 liranın üzerinden alınacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arpa yüzde 33 artışla bin 100 liradan alınacak. Buğday tarımı için 200 lira destek ödemesi yapılacak.” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizin geleceğine ilişkin her konuda, iş dünyamızla istişare etmeye özel önem verdik”

Ekonomi başta olmak üzere Türkiye’nin geleceğine ilişkin her konuda iş dünyasıyla istişare etmeye özel önem verdiklerini, aldıkları tüm kararların, ortak aklın, ortak ihtiyaçların ve ortak vicdanın ürünü olması için gayret gösterdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, her fırsatta iş dünyasının çatı kuruluşlarının genel kurullarına, ekonomi şûralarına, ödül törenlerine ve diğer etkinliklerine katılmaya özen gösterdiğini kaydetti.

“Ülkemizin 81 şehrinde faaliyet gösteren 365 oda ve borsamız büyük ve güçlü Türkiye davamızın ete kemiğe büründürülmesinde lokomotif görevi ifa etti” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Oda ve borsalarımız kendilerini çağın yeniliklerine uydurarak, dijitalleşmeyi hızlandırarak, hem verdikleri hizmetlerin kalitesini yükselttiler, hem de daha derinlemesine analizler yapma imkânına kavuştular.”

“Türk malı ibaresi artık dünyanın dört bir yanında kalitenin sembolü hâline gelmişse, bu başarının altında sizlerin imzası vardır” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ulaştığı iftihar verici seviyede birer Alperen ruhuyla dünyada ayak bırakmayan girişimcilerin büyük emeği ve katkısı bulunduğunu bildirdi.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.