SON DAKİKA

Eğitim Meclisi, OKUYAY Projesine tam destek verdi

Eğitim Meclisi, OKUYAY Projesine tam destek verdi
319
23 Nisan 2019 - 18:16

Eğitim Meclisi, OKUYAY Projesine tam destek verdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Eğitim Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı Dr.Yusuf Ekinci başkanlığında, TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin yoğun ilgisi ve MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Taşıma Hizmetleri Daire Başkanı Songül Koçer’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.​
Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, Türkiye’de okuma kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla bir platform kurulduğunu ifade ederek OKUYAY Projesi hakkında sunum gerçekleştirdi. Projenin amacının, okuma kültürünü yaygınlaştırma ve kitaplara erişim konularında çalışan STK’ların, gönüllülerin tespit edilmesinden sonra, söz konusu kişi ve kuruluşların kendi bölgelerinde yarattıkları değişimin güçlendirilmesi için onlara destek olmak, iyi örnekleri çoğaltarak Türkiye geneline yaymak olduğunu dile getiren Kocatürk, meclis üyelerinin tam desteğini aldı. Meclis Üyeleri, öğrencilerin başarıya ulaşması için en önemli şeyin okuduğunu anlama olduğunu söyleyerek çocukların aileleri tarafından okumaya yönlendirilmesi gerektiğini hassasiyetle ifade etti.

TOBB-ETÜ Garage Ape Drone Kurucularından Selin Orçunsel tarafından 7-17 yaş çocukları için hazırlanan eğitim droneları, Dijital Çağ Atölyesi Kurucusu Arda Aslan tarafından ise Estonya’dan Türkiye’ye Dijital Çağ Atölyesi sunumu gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Dr.Yusuf Ekinci, genç girişimcilerin anlattıklarından duyduğu heyecanı ifade ederek, Meclis Üyelerimizi destek olmaya davet etti.

Gündemin önemli bir maddesi olan Servis Araçları Yönetmeliği ile ilgili söz alan MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Taşıma Hizmetleri Daire Başkanı Songül Koçer, mevcut Yönetmeliğin ihtiyaçları karşılamadığı, sektörle yapılacak çalışmalar temel alınarak yeni bir yönetmelik taslağı üzerinde çalışılmaya başlanacağının bilgisini Üyelerle paylaştı.

Eğitim Yayıncıları Meslek Birliği Başkanı Celal Musaoğlu ise yardımcı kitap ve kaynak kitaptaki son durumla ilgili Meclis Üyelerine bir sunum yaptı. 2018 yılında eğitim yayınlarının payının genelde 633 Milyon adet kitap olduğunu söyleyen Musaoğlu, eğitim yayıncıların sorunları dile getirdi.

Meclis Üyelerinden Nurullah Dal, 10-13 Nisan 2019 tarihileri arasına Türkiye Özel Okullar Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen ECNAIS Türkiye Konferansı hakkında bilgilendirmede bulunarak, katılım gösteren 80 yabancı eğitimci misafirin farklı bir bakış açısıyla ülkemizden ayrıldığını belirtti.

Mesleki Yeterlilik Kurumunda gerçekleştirilen Ulusal Yeterliliklerin Güncellenmesi Toplantısına katılan Meclis Üyesi Dursun Önal, konuyla ilgili kısa bir bilgilendirmede bulundu.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.