SON DAKİKA

“Borsanın Yıldızları Ödül Töreni ve Geleneksel İftar Yemeği”

“Borsanın Yıldızları Ödül Töreni ve Geleneksel İftar Yemeği”
432
31 Mayıs 2019 - 9:10

“Borsanın Yıldızları Ödül Töreni ve Geleneksel İftar Yemeği”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz, Polatlı Ticaret Borsası’nın düzenlediği “Borsanın Yıldızları Ödül Töreni ve Geleneksel İftar Yemeği”ne katıldı.

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, Polatlı Ticaret Borsası’nın akredite bir borsa olduğunu hatırlatarak, “Binasıyla, elektronik satış salonuyla, akredite laboratuvarlıyla, lisanslı deposuyla, kantarı ve sosyal tesisleriyle üyesine 5 yıldız hizmet sunuyor” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, Anadolu’da tarım ve hayvancılığın yıldızı, özellikle de ürettiği kaliteli buğdayla herkesin gururu olan Polatlı’ya hayırlı işler için geldiklerini vurguladı. Kadir Gecesi ve Ramazan ayı için dua ve dileklerini ileten TOBB Başkanı, “Bu vesileyle, bizlerin huzuru için, kahramanca mücadele veren, emniyet güçlerimizi, askerimizi, polisimizi de minnetle anıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum” dedi.

Polatlı Ticaret Borsası’nın çalışmalarını öven ve burasının Türkiye’nin örnek borsalarından birisi olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Bugün bizlere ev sahipliği yapan Polatlı Ticaret Borsamıza, Yahya kardeşime, yönetimine ve meclisine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Yahya Kardeşimle, TOBB Genel İdare Kurulu’nda ve TOBB Ticaret Borsaları Konseyinde birlikte çalışıyoruz. Sizleri orada en iyi şekilde temsil ediyor. Yine Yahya Kardeşimin tecrübelerinden TMO-TOBB Lisanslı Depoculuk iştirakimizde yararlanıyoruz. Ülkemizde lisanslı depoculuğun gelişmesi için canla başla çalışıyor” diye konuştu.

Konuşmasında; zor ekonomik şartlarda dahi üretimden, alıp satmaktan ve istihdam sağlamaktan vazgeçmeyen girişimcilerin tamamının ödülü hak ettiğini bildiren Hisarcıklıoğlu Türk özel sektörünün önemli başarılara imza attığını anlattı.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.