SON DAKİKA

Akaryakıt Sektör Çalıştayı çıktıları, kamunun görüşüne sunuldu

Akaryakıt Sektör Çalıştayı çıktıları, kamunun görüşüne sunuldu
374
18 Nisan 2019 - 18:46

Akaryakıt Sektör Çalıştayı çıktıları, kamunun görüşüne sunuldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve Meclis Başkanı Ahmet Erdem başkanlığında, meclis üyelerinin ve Gelir İdaresi Başkanlığı temsilcilerinin katılımıyla Ankara’da toplandı. ​
Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan katılan temsilcilerle otomasyon, yazar kasa ve Yeni Nesil Pompa – Ödeme Kaydedici Cihazlar (ÖKC) konuları ele alındı. Yeni Nesil Pompa ÖKC Tebliğ ve Teknik Kılavuz Taslağı hakkında çalışma grubu ile birlikte toplantılar gerçekleştirilebileceği dile getirildi.

5015 Sayılı Kanun’un 20’nci maddesinin 2. Fıkrası (a) Bendi uyarınca belirlenen Niteliği İtibarıyla Düzeltme İmkânı Olan Fiiller Listesi konusu da toplantıda istişare edildi. Konunun meclis bünyesindeki mevzuat komitesi aracılığıyla çalışılması önerildi. Tüm paydaşların bir araya gelmesiyle çalışmanın faydalı olacağı değerlendirildi.

TOBB ev sahipliğinde ve Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi koordinasyonunda 3 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen Akaryakıt Sektör Çalıştayı’nın çıktılarının kamuya görüşe gönderildiği bilgisi paylaşıldı. 2019’un ilk yarısında kamudan gelecek görüşlerin derleneceği ve sonuçların bir kitap haline getirilmesinin planlandığı dile getirildi.

Meclis bünyesinde çalışmalarını yürüten Teknik ve Mevzuat komiteleri, Benzin ve Naftanın Depolanması ve Dağıtılmasından Kaynaklanan Uçucu Organik Bileşikler Emisyonlarının Kontrolü Yönetmeliği ve GEKAP konularıyla ilgili çalışmalarını ve güncel durumu aktardı.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.