SON DAKİKA

Sincan OSB Alt geçit çalışmalarının yüzde 85’itamamlandı…

Sincan OSB Alt geçit çalışmalarının yüzde 85’itamamlandı…
492
04 Haziran 2019 - 9:29

Sincan OSB Alt geçit çalışmalarının yüzde 85’itamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir tarafını yeni altgeçitlerle yenilemeye ve ihtiyaç bulunan bölgelerdeki yolları genişletmeye devam ediyor.

Ankara trafiğine önemli ölçüde nefes aldıran Kepekli, Akköprü ve Samsun Türk Telekom önündeki kavşakların ardından çalışmalarına başlanan ve Sincan Organize Sanayi Bölgesine kesintisiz ulaşım sağlayacak olan “Ayaş Yolu-Sincan OSB Önü Altgeçit” inşaatçalışmalarındasona yaklaşıldı.

ÇALIŞMA YÜZDE 85 ORANINDA TAMAMLANDI

Yoğun bir şekildesürdürülen çalışmalar sonucunda Sincan OSB Alt geçit çalışmalarının yüzde 85’itamamlandı.

Törekent’in Sincan OSB ile birleştiği bulvarın altgeçit çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda Ayaş istikametinde Törekent, Sincan OSB arasında 3 gidiş-3 geliş olmak üzere toplam 6 şerit olacak şekilde yol genişletme çalışması gerçekleştiriyor.

YENİKENT TRAFİĞİNE ETKİN ÇÖZÜM

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, Ankara-Ayaş istikametindeki yol ve bu güzergahüzerinde yapımı devam eden562 metre uzunluktaki altgeçidinhizmete girmesiyle birliktebölgedeki trafiğin büyük oranda rahatlayacağını söylediler.

Törekent ve Sincan OSB’ye giden yan bağlantı yollarınınulaşımının da kesintisiz sağlanacağını belirten yetkililer, “Bu çalışma öncesi ulaşım iki şeritle sağlanıyordu. Çalışmalar bittikten sonratrafik akışı 6 şeritte seyredecek. OSB bölgesinde ulaşım kesintisiz olarak daha kontrollü gerçekleştirilecek. Özellikle Sincan Organize Sanayi Bölgesi trafiği ile yaya geçitleri daha kontrollü ve güvenli hale gelecek. Bu sayede Ayaş yolu bağlantılarındaki trafik yoğunluğu azalacak ve araç trafiğinde rahatlama sağlanmış olacak”bilgisini verdiler.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.