SON DAKİKA

BAŞKENTTE “UYUM MAHALLE BULUŞMALARI”

BAŞKENTTE “UYUM MAHALLE BULUŞMALARI”
632
14 Mayıs 2019 - 8:54

BAŞKENTTE “UYUM MAHALLE BULUŞMALARI”

Vali Vasip Şahin, Altındağ ilçesi Doğantepe Mahallesi’ndeki Doğantepe Yaşlı Evi’nde iftar programı ile birlikte gerçekleştirilen “Mahalle Buluşması”nın ilkine katıldı.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Daire Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile düzenlenen, yabancılar ve yerel toplum arasında yapıcı bir düzlemde etkileşimin güçlendirilmesi ve her iki toplumun bir araya gelmesini sağlayacak sosyal bir ortamın oluşturulmasının amaçlandığı mahalle buluşmalarının ilkinde Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, Vali Yardımcısı İsmail Küreci de hazır bulundu.

Libya uyruklu Mohammad Şifad’ın Kur’an tilavetinin ardından Suriye uyruklu yabancılardan oluşan ilahi grubunun ilahi dinletisi ve video gösterilerinin yapıldığı programda bir konuşma yapan Vali Şahin tutulan oruçların Cenab-ı Hak tarafından kabul edilmesini dileyerek “Biz kardeşiz, birbirimizin yabancısı değiliz. Biz birlikte bütünüz. Siz, mazlum kardeşlerimiz, bugün bize ihtiyaç duydunuz ve bizimlesiniz. İnşallah siz de yarın güzel günler gördüğünüzde, güzel bir gelecekle kucaklaştığınızda başka mazlum kardeşlerimize aynı ev sahipliğini yapacaksınız. Biz sizleri aynı zamanda bu ülkenin, bu toprakların bir dua kapısı olarak görüyoruz. Sizlerden sadece beklediğimiz şey dua etmek, buradaki kardeşliğimizi, dostluğumuzu, komşuluğumuzu pekiştirecek davranışlarda bulunmak. Biz dün olduğu gibi bugün de yarın da hem sizlerle hem başka mazlum kardeşlerimizle ekmeğimizi bölüşmeye devam edeceğiz. İnşallah bu coğrafya, bu sıkıntılardan en yakın zamanda Cenab-ı Hakkın da yardımıyla kurtulacak; hem bölgemizde hem dünyamızda bir umut, bir huzur, bir refah bölgesi haline gelecek.” ifadelerini kullandı.

Vali Şahin, o günleri gördüklerinde bugünleri unutmamalarının tek ricamız olduğunu belirterek “Biz bu coğrafyada ancak bir olursak, bir arada olursak ve birbirimize destek verirsek hep birlikte ayakta kalırız; aksi takdirde hepimiz birden yok oluruz, hepimiz birden muhtaç duruma düşeriz.” dedi.

Mahalle buluşmaları sayesinde var olan dostluğun daha da kuvvetlendirildiğini söyleyen Vali Şahin “Aynı çorbaya kaşık sallayan, aynı ekmeği bölüşen insanlar, birbirine hep dost kalırlar, hep birbirinin yardımcısı olurlar.” diye konuştu.

KAYNAK: ANKARA VALİLİĞİ

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.