SON DAKİKA

Başkan Yavaş’tan ilk mesaj personele…

Başkan Yavaş’tan ilk mesaj personele…
179
09 Nisan 2019 - 16:52

Başkan Yavaş’tan ilk mesaj personele…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve başlar başlamaz ilk yazılı mesajını Belediye personeli için yayımladı.

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan tüm personele yazılı mesaj gönderen Başkan Yavaş, mesajında şu sözlere yer verdi:

“Saygıdeğer mesai arkadaşlarım, kıymetli yol arkadaşlarım…

Demokrasimizin en vazgeçilmez nimetlerinden birisi olan, 31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen yerel seçimlerde büyük bir teveccühle, biliyorum ki sizlerin de desteğiyle, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiş ve Başkanlık Mazbatamı almış bulunmaktayım.

Bilineceği üzere vatandaşa en yakın yerde, en temel insani ihtiyaçlar, tabi olunan mevzuat gereği belediyelerce karşılanmaktadır. Belediyeler anayasal kurum olmaları sebebiyle devletin ve esasen toplumun önemli kamusal hizmet gören birimleridirler. Bu açıdan hem kamusal hem de yöreye özgü ekonomik, sosyal ve kültürel değerlerimizi de yansıtmaktadırlar. Yozlaşmaları, sayılanlar açısından genel olarak toplumumuzu, milletimizi; özel olarak hemşehrilerimizi her bakımdan değerler erozyonuna uğratacak sonuçlar doğurmaktadır. Belediye başkanı başta olmak üzere, belediye meclisi ve dolaylı olarak belediye encümeni, göreve gelinen beşinci yılın sonunda yapılan demokratik seçimlerle vatandaşın bir nevi performans değerlendirmesine tabi tutulmaktadırlar. Bu bakımdan belediyeler için en temel denetim mekanizması vatandaşın oylarıdır. Belediyeleri diğer kamu kurum ve kuruluşlarından ayıran en önemli fark budur.”

BAŞKAN YAVAŞ ÇALIŞMA PRENSİBİNİ DE AÇIKLADI

Tüm birimlere gönderilen yazılı mesajında çalışanlara önemli değerlendirmelerde bulunan Başkan Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ağırlıklı olarak bugün Türkiye’de belediyelerin temel kaynakları, vatandaştan toplanan vergi, resim, harç vb. kamusal gelirlerden oluşmaktadır. Vatandaştan toplanan gelirlerin hizmetleri finanse ettiği bu yerel yönetim modeli, bizce hesap verilebilirlik ilkesinin tam uygulanması gerektiğini zorunlu kılmaktadır. Belediyeciliğin bu anlatılanlardan anlaşılacağı üzere genel öneminin, Ankaralı hemşehrilerimiz için vicdani sorumluluğu omuzladığımızın farkındayız. Devletimizin Başkenti Ankara’nın belediyesinin başarılı olmasının sadece Ankaralılar için değil ülkemizin temsili ve itibari açısından da fayda yaratacağı bir gerçektir. Anlaşılacağı üzere bizim zihniyetimize göre belediyecilik siyasi bir hareket alanı değildir. Böyle hareket edildiğinde özellikle Ankara’mızda yaşatılanlar gibi tüm Ankaralılarla birlikte Başkent olmamız tüm Türkiye olarak kaybettiklerimizi biliyoruz. Bu bakımdan toplumsal bir anlayış ve inanışla belediye hizmetlerinin en ihtiyacı olan vatandaşa öncelik tanıyarak, kamu çıkarı en yoğun hizmeti sunarak başlatılacağını ilan ediyoruz.”

PERSONELE TEŞEKKÜR ETTİ

Mesajında tüm personele geçmişte yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Başkan Yavaş, yeni dönemde birlik ve beraberlik içinde çalışmayı arzu ettiğinin altını çizdi:

“Ankara’mızın havasını soluyan, çeşmesinden su içmiş geçmişini, değerlerini kültürünün, inanışlarını insanını bırakın her canlısını, beklentilerinin bilen bir Ankaralı olarak Ankarayı biliyoruz. Mevcudu bile, yaşayan hisseden olarak Ankaralı için en iyi çözümü sunacağız. Biliyorum ki bugüne kadar Ankara’mız için çok güzel hizmetlere imza attınız, başarılı çalışmalar gerçekleştirdiniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İnanıyorum ki insana saygılı aklı ve bilimi esas alan, demokratik ve şeffaf yönetim anlayışımızla çok daha güzel hizmetlere birlikte imza atacağız. Haymana’dan Mamak’a Şereflikoçhisar’dan Beypazarı’na tüm ilçelerimizin sorunlarını el birliğiyle çözecek, Ankaralı hemşehrilerimizin yüzündeki tebessüm olacağız. Bu uğurda yapacağımız mücadelede bizlere zorluk çıkartmayı düşünenler aramızdaki gönül ve muhabbet bağının tesis edilmesinin engellemeye çalışanlar, aslı astarı olmayan haberler ile sizlerin aklını ve yüreğini bulandırmayı planlayanlar olabilir. Şunu unutmayınız! Bizler, başarının samimiyet ve güven ikliminde elde edildiğine inanıyoruz. Sizden ricam, kalbinizi ferah tutun her güne “Haydi Bismillah “ diyerek elbirliğiyle başlayalım. Ankara’mızı Cumhuriyetimizin 100. Yılına en güzel şekilde hazırlayalım. ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara hizmet edendir’ düsturuyla hareket edeceğiz. Yeni dönem hepimize hayırlı olsun. Bu vesileyle çalışmalarınızda kolaylık diliyorum. Gelecek kuşaklara çocuklarımıza hikâyesi olan bir kent bırakma arzusu ve sorumluluğuna inanan sorunları çözecek planı ve programı ile inanmış temiz bir ekiple Ankara özelinde başarılı model belediyeciliğini başlatmak için bugün başlıyoruz. Hep birlikte,

Haydi Bismillah…”

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.