SON DAKİKA

ATO BAŞKANI BARAN’DAN İMAR BARIŞI ÇAĞRISI…

ATO BAŞKANI BARAN’DAN İMAR BARIŞI ÇAĞRISI…
496
28 Haziran 2019 - 16:19

ATO BAŞKANI BARAN’DAN İMAR BARIŞI ÖDEMELERİ İÇİN SÜRE UZATMA VE TAKSİTLENDİRME ÇAĞRISI

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 30 Haziran’da sona erecek olan imar barışı ödemeleri için süre uzatma ve taksitlendirme kolaylığı sağlanması için çağrı yaptı.

ATO Başkanı Baran, yazılı bir açıklama yaparak, 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan yapıları ilgilendiren İmar Barışı’nın çok geniş bir kesimi ilgilendirdiğini ve son tarih olan 15 Haziran 2019’a kadar 10 milyondan fazla vatandaşın başvuru yaptığını hatırlattı. Yapı Kayıt Belgesi bedelleri için son ödeme tarihinin de 30 Haziran 2019 olduğunu kaydeden Baran, reel sektörün ödeme süresinin uzatılması ve taksitlendirme yapılması beklentisi içinde olduğunu söyledi.

Baran, “İmar Barışı için konutların yanı sıra üretim tesisleri ve ticari binalar da başvuruda bulundu. Bu binaların bedellerinin yüksek olması sebebiyle Yapı Kayıt Belge bedelleri de yüksek olabiliyor. Reel sektörün finansman ihtiyacı göz önünde bulundurularak ödeme sürelerinin uzatılması ve taksitlendirme imkanı sağlanması faydalı olacaktır” diye konuştu.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.