SON DAKİKA

Ankara’nın En’leri ödülleri 4 ayrı kategoride verildi…

Ankara’nın En’leri ödülleri 4 ayrı kategoride verildi…
360
10 Mayıs 2019 - 18:01

Ankara Ticaret Odası tarafından verilen Ankara’nın En’leri ödülleri 4 ayrı kategoride verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara ekonomisine katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara Ankara’nın En’leri ödüllerini takdim etti.

ANKARA EKONOMİSİNİN NEFERLERİ-

Ödüller 4 ayrı kategoride verildi.

“Kurumlar Vergisi Kategorisi“nde, ödülleri, Akfen Holding A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Akın, Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş. adına Nurol Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Oğuz Çarmıklı, YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan aldı.

“İhracat Kategorisi“nde FNSS Savunma Sistemleri Anonim Şirketi adına Genel Müdür ve CEO Kadir Nail Kurt’a,

İstihdam Kategorisi“nde TUSAŞ Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş adına Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat’a ödül verildi.

“Değer Katanlar” kategorisinde ise, ATO’nun gerçekleştirdiği “Ankara Uçuyor” projesine sağladığı değerli destekleri ve Ankara çıkışlı dış hat uçuşları ile Başkent ekonomisine ve turizmine yaptığı katkılar nedeniyle Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker AYCI, yaptığı dizileri ve çizgi filmleri ile 200 ülkeye ihraç ederek ülke tanıtımına ve ekonomisine katkıda bulunması nedeniyle TRT adına TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, teknoloji odaklı mühendislik ve danışmanlık çalışmalarından dolayı STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. adına Genel Müdür Murat İkinci, 2018 yılında en çok izlenen animasyon filmini yapan Rafadan Tayfa ekibi adına Yönetmen ve Yapımcı İsmail Fidan, temeli Ankara’da atılan ebedi müessese ve ebedi hizmet ülküsü doğrultusunda hizmet veren, Türk kültürü ve Türk dilini, bilim ve teknolojiyi, eğitimi destekleme faaliyetleri nedeniyle Elginkan Vakfı adına Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen’e ödül takdim edildi.

EMİNE ERDOĞAN’DAN “DUATEPE YENİDEN DİRİLİŞ” YARIŞMA BİRİNCİLERİNE ÖDÜL-

Törende ayrıca, ATO’nun Duatepe’ye gönderdiği öğrencilere yönelik olarak Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Duatepe Yeniden Diriliş” yarışmasında resim kategorisinde birinci seçilen Sincan Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Elif Metin ile şiir kategorisinde birinci seçilen Yenimahalle Nasrettin Hoca Ortaokulu Öğrencisi Çınar Efe Canarslan’a ödülleri Emine Erdoğan tarafından verildi.

ankara ticaret haber coğrafi işaretler
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.